Tremper Dog Days of August Invitational - Senior
Tremper Dog Days of August Invitational - Senior
August 31, 19
Results By Wisconsin Runner Timing Systems www.wisconsinrunner.com
Overall Finish List - Girls
Girls
O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace Grade
1 1 958 Chloe Pierson Oconomowoc 21:46.7 4:21/K 12
2 2 939 Alexandra Caucutt Oconomowoc 22:30.3 4:30/K 12
3 (< 5) 810 Sydney Anderson Kenosha Christian Life 22:43.9 4:33/K 12
4 3 900 Abigail Schimmels New Berlin Eisenhower 23:00.1 4:36/K 12
5 4 898 Emily Oelschlager New Berlin Eisenhower 23:46.1 4:45/K 12
6 (< 5) 781 Cecilia Quevedo Kenosha Bradford 23:57.1 4:47/K 12
7 (< 5) 1025 Grossman Vivian South Milwaukee 24:17.0 4:51/K 12
8 5 944 Olivia Geisheker Oconomowoc 24:42.4 4:56/K 12
9 (< 5) 1022 Lemcke Samantha South Milwaukee 24:50.4 4:58/K 12
10 (< 5) 1063 Tara Nopenz Wilmot Union 25:05.5 5:01/K 12
11 6 899 Sarah Scalzo New Berlin Eisenhower 25:17.6 5:04/K 12
12 7 955 Megan Lyles Oconomowoc 26:32.8 5:19/K 12
13 (< 5) 1021 Sluga Rachel South Milwaukee 27:04.0 5:25/K 12
14 (< 5) 784 Sydney Swanson Kenosha Bradford 27:13.4 5:27/K 12
15 8 893 Jessica Kemstra New Berlin Eisenhower 28:00.5 5:36/K 12
16 9 947 Maiya Jaworski Oconomowoc 29:20.8 5:52/K 12
17 10 901 Anja Schwobe New Berlin Eisenhower 29:49.4 5:58/K 12
18 11 943 Elyse Fujimoto Oconomowoc 30:07.8 6:02/K 12
19 (< 5) 816 Mary Bolog Kenosha St. Joseph Academy 30:39.4 6:08/K 12
20 (< 5) 858 Caitlin Werve Kenosha Tremper 30:39.5 6:08/K 12
21 (< 5) 820 Alyssa Schmitz Kenosha St. Joseph Academy 30:41.6 6:08/K 12
22 (< 5) 1066 Alivia Smith Wilmot Union 33:16.3 6:39/K 12
23 (< 5) 1061 Gabrielle Gaynor Wilmot Union 34:17.6 6:52/K 12
Overall Finish List - Boys
Boys
O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace Grade
1 (< 5) 812 Micah Anderson Kenosha Christian Life 17:13.4 3:27/K 12
2 1 907 Patrick Buban New Berlin Eisenhower 18:17.7 3:40/K 12
3 (< 5) 799 Jacob Marker Kenosha Bradford 18:29.1 3:42/K 12
4 (< 5) 1033 Owen Smith South Milwaukee 18:31.3 3:42/K 12
5 2 963 Jacob Bandler Oconomowoc 18:55.1 3:47/K 12
6 (< 5) 793 Donevan Geisler Kenosha Bradford 18:58.1 3:48/K 12
7 3 839 Michael Pienkos Kenosha St. Joseph Academy 19:03.3 3:49/K 12
8 4 1086 James Raymond Wilmot Union 19:05.3 3:49/K 12
9 5 1088 Blake Zager Wilmot Union 19:08.9 3:50/K 12
10 6 964 Jonas Belus Oconomowoc 19:16.7 3:51/K 12
11 7 835 Israel Mondragon Kenosha St. Joseph Academy 19:30.5 3:54/K 12
12 8 827 Ben Franklin Kenosha St. Joseph Academy 19:36.6 3:55/K 12
13 9 971 Cooper Ehrgott Oconomowoc 19:37.0 3:55/K 12
14 10 991 Tyler Schuh Oconomowoc 19:47.9 3:58/K 12
15 11 830 Val Iaquinta Kenosha St. Joseph Academy 19:48.0 3:58/K 12
16 12 916 Jonathan Hansen New Berlin Eisenhower 19:55.5 3:59/K 12
17 (< 5) 1029 Nick Dehoyos South Milwaukee 20:03.8 4:01/K 12
18 13 930 Jake Ringwall New Berlin Eisenhower 20:13.3 4:03/K 12
19 14 1071 Joseph Banish Wilmot Union 20:45.3 4:09/K 12
20 15 984 Chase Miller Oconomowoc 20:51.2 4:10/K 12
21 16 917 JC Heinrichs New Berlin Eisenhower 21:23.3 4:17/K 12
22 (< 5) 805 Jacob Spino Kenosha Bradford 21:30.8 4:18/K 12
23 17 910 Chris Butler New Berlin Eisenhower 21:36.0 4:19/K 12
24 18 920 Nick Larsen New Berlin Eisenhower 21:40.8 4:20/K 12
25 19 1084 Cole Pappadakis Wilmot Union 21:57.3 4:23/K 12
26 20 921 Sam Larsen New Berlin Eisenhower 22:11.0 4:26/K 12
27 (< 5) 885 Everardo Villagrano Kenosha Tremper 23:03.7 4:37/K 12
28 21 836 Jack Moyer Kenosha St. Joseph Academy 23:46.6 4:45/K 12
29 22 983 Noah Meissner Oconomowoc 24:14.3 4:51/K 12
30 (> 7) 913 Trenton Gebert New Berlin Eisenhower 24:36.0 4:55/K 12
31 23 1072 Victor Banish Wilmot Union 24:38.4 4:56/K 12
32 24 1083 Sean O'Dowd Wilmot Union 24:48.1 4:58/K 12
33 (> 7) 925 Vidyuth Mallappa New Berlin Eisenhower 25:21.3 5:04/K 12
34 (> 7) 924 Andrew Luy New Berlin Eisenhower 25:54.9 5:11/K 12
35 25 838 Michael Mullen Kenosha St. Joseph Academy 26:46.3 5:21/K 12
36 26 980 Benjamin Lohnes Oconomowoc 28:46.4 5:45/K 12
37 27 1078 Levi Keen Wilmot Union 31:51.0 6:22/K 12